Jazykové verze

cz | en

Vyhledávání


pomocí Google

Kontaktní info

OU Ratměřice
Ratměřice 72
25703 Jankov
IČ: 00473481
DIČ: CZ 00473481
Jsme plátci DPH

Telefon: 317833321
Fax: 317833289
E-mail: obec@ratmerice.cz
Bankovní spojení: 31723121/0100

Úřední hodiny:
Středa a pátek
16.00 - 18.00 hod.

Starosta:
Mgr. Viktor Liška
starosta@ratmerice.cz
Telefon: 776580584

Mikroregion

Obec Ratměřice je členem svazku obcí nazvaným Mikroregion Džbány. Mikroregion je složen ze sedmi obcí a dvou měst jižní části Středočeského kraje.

www.mikroregiondzbany.cz

Víte že

Titulní strana » Diskuze » Téma

Diskuze

Téma: volné téma

Přidat názor

31.3.2014 14:57:40 - Viktor Liška

V Ratměřicích máme opravdu nové vysílače pro Turbo internet od firmy Vodafone.


25.3.2014 22:30:54 - Rudolf

Dobrý den do Ratměřic.
Máte u Vás rychlost internetu, jak je v té reklamě od Vodafone?
Děkuji. Ruda.


4.11.2011 12:49:31 - Jan Vilinger - člen společenství rodin

Dobrý den,
děkuji panu starostovi za objasnění legálních a procesních detailů případného prodeje pozemků, a dále reaguji na otázky paní Simony Švecové:

Společenství rodin je skupina mladých páru s dětmi (6-12 dospělých a podobné množství dětí) hledající místo, kde bude moci spokojeně žít, hospodařit, účastnit se kulturního i jiného dění v obci.
Nespojuje nás žádné náboženské přesvědčení, ale přání žít s našimi dětmi v přírodě a v atmosféře dobrého sousedství.

Stavební materiál ke stavbě slaměného domu obnáší dřevo (získané buď odkoupením stromů v lese na stojato, nebo nákupem na pile), balíky lisované slámy a jíl na omítky.
Geologický průzkum v lokalitě neproběhl, jíl na omítky se ale najde skoro všude pod vrchní vrstvou ornice (do omítkové směsi se ještě doplňuje pískem a slámou-řezankou). Není třeba se "těžby" jílu obávat, jámu představující materiál na omítky jednoho domu snadno zaplní třeba kořenová čistička či zemní sklep. Samotná "těžba" tedy ráz krajiny nijak nezmění, proměna pole v sady a zahrady samozřejmě změnou je.

S obyvateli Hrzína, Skrýšova a Ratměřic bychom se rádi setkali v otevřené diskuzi, kde bychom představili sebe i náš záměr podrobněji. Dosud proběhl první krok - představení se zastupitelstvu a zjištění, zda může obec záměru vyhovět. Veřejná prezentace bude dalším logickým krokem. O termínu a místě pro tuto debatu budeme jednat s panem starostou.

Nejsem mluvčím naší skupiny, žádného mluvčího ani nemáme.
Věřím že se k mému komentáři připojí ještě někdo ze skupiny s vlastním přínosem do diskuse.
Jan Vilinger


3.11.2011 20:19:01 - Simona Švecová

Vážený pane starosto,

velice děkuji za odpověď. Švecová, rekreant z Hrzína


3.11.2011 14:50:38 - Viktor Liška

Dobrý den, dovolte mi reagovat na vzkaz paní Simony Švecové.
Na první část otázek bych nechal odpovědět přímo zástupce Společenství rodin, takže jim přepošlu odkaz na tuto diskuzi.
Proces prodeje není opravdu tak jednoduchý, že ho zastupitelé odhlasují a tím je realizovatelný. Prodeji musí předcházet záměr o prodeji, který bude 15 dní viset na úřední desce obce a poté teprve, na základě došlých žádostí, může ZO rozhodnout o kupujícím. Takže na zasedání 7. 11. určitě nebude znám nový majitel pozemků.
Navrhované referendum je trošku "od věci" (musí být schválené na ministerstvu vnitra atd.), ale přiznávám, že by se obyvatelé Hrzína měli dozvědět o projektu víc. Pozemky pro záměr Společenství rodin navíc nejsou jediné, o které je v současnosti kolem Hrzína zájem. Na zastupitelstvu budu navrhovat "výjezdní zasedání" právě do Hrzína, na kterém se všichni seznámíme s tamními atraktivními lokalitami a jistě bude i prostor pro diskuzi s občany Hrzína. Budeme je samozřejmě dopředu informovat o termínu (nejspíše o víkendu, takže se budou moct zapojit i rekreanti).
A ještě ke stavbám slaměných domů. Platný územní plán (již 10 let)umožňuje v lokalitě nad hrzínskou cihelnou bez velkých omezení stavět. Po diskuzi se zpracovatelem nového ÚP budeme s největší pravděpodobností (rozhodne- li tak usnesení ZO) vyžadovat po potencionálních kupujících územní studii jako podklad pro prodej a samozřejmě pro nutné územní rozhodnutí vydávané stavebním úřadem. I to bude nástroj obce pro korekci podoby nové zástavby a také pro další diskusi s občany. Určitě se jí nebráníme, naopak ji jako vždy vítáme, a to i v Hrzíně, kde se budeme snažit zvolit její správnou formu.
S pozdravem
Viktor Liška


1.11.2011 21:21:30 - Simona Švecová

Dobrý den,

ráda bych se vyjádřila ke článku o rozšíření obce Hrzín. Ekologické zemědělství je určitě chválihodná činnost a bydlení v energeticky nenáročných či pasivních domech taktéž. Ale mé otázky zní: Kdo jsou lidé ze "Společenství rodin", patří pod nějakou farnost? Je nějaká ucelená představa této komunity? O jaký nárůst obyvatel by se jednalo? Kde si zajistí stavební materiál na stavbu domů? Byl snad proveden geologický průzkum? A tím bylo zjištěno, že materiálu je v okolí dostatek? Jak se změní ráz krajiny při těžbě jílu?
O řemeslné výrobě mluvit je trochu mimo. Pokud se podíváte do každé chalupy starousedlíků, najdete řemeslníků dostatek.
Další pozastavení je nad tím, že obyvatelé Hrzína o této informaci nejsou informováni. Vůbec nebyli osloveni, to že je na nástěnce vyvěšena informace o 8 řádcích, je dost nedůstojné. (I když chápu, že Správní řád toto umožňuje)
V poslední větě: " Své názory nám můžete napsat do diskuze.", bych ráda sdělila, že věkový průměr obyvatel Hrzína je asi 66 let a pochybuji, že někdo má doma PC, natož přístup k Internetu.
Je dobře, že zastupitelstvo obce si vyhrazuje prostor pro získání dalších informací o možnostech uskutečnit tento projekt, ale o případném záměru o prodeji pozemků rozhodne již na příštím zasedání, tj. 7. 11. 2011? Doufám, že jsem špatně pochopila záměr prodat pozemky i bez referenda v obci a myslím, že se nejedná pouze o Hrzín, ale i o Skrýšov. Děkuji za případné osvětlení "problému", Švecová


27.4.2011 9:42:10 - Jára

Upozorňuji jen na pravopisnou chybu v článku o historii Ratměřic: hrabě Chotek byl PRAVÝ kavalír, nikoli "praví kavalír"! Čtou-li to lidé
na celém světě, tak prosím ve správné češtině!


9.11.2010 8:12:12 - Viktor

Problém stahování "leteckého" videa už řešíme. Je opravdu moc veliké a tím komplikuje stahování. Proto budeme muset na web umístit pouze cca minutovou ukázku. Celé video máme k dispozici na obecním úřadě na DVD, takže kdo bude chtít, může ho tam získat vypálené.


6.11.2010 21:03:38 - Hana Kratochvílová

Dobrý den, přidávám se ke gratulantům k vesnici roku - vítězství je určitě zasloužené. Mám včak prosbu, už 5x se marně pokouším stáhnout video leteckého pohledu na Ratměřice. Stahování se po čase samo odpojí (mé připojení je v pořádku). Možná je na vině i přílišná velikost videa, bylo by možné soubor změnšit?? Snad by to pomohlo. Děkuji. Pěkný den.


21.5.2010 7:52:23 - Viktor

Děkuji za upozornění. Zápis je samozřejmě napsaný již dlouho a já jsem žil v představě, že jsem ho na úřední desku již vložil. Takže je to moje chyba, za kterou se omlouvám. Příště se polepším.


17.5.2010 18:12:27 - Lucka

Zdravím,
mám dotaz na to, proč vždy trvá než dáte na net zápis ze zasedání? Např. zasedání mělo být 3.5. a zípis do teď (17.5.) nebyl vyvěšen na netu.
S pozdravem L.


28.3.2010 15:16:12 - Alena Holíková

Dobrý den,

moji dávní předkové pocházejí z Vašeho kraje a to přímo z Ratměřic a okolí. Nějak stále nezbýval čas, abych navštívila rodiště svých předků. Proto navštěvuji stránky obce Ratměřic alespoň virtuálně a často a s velkým zájmem sleduji dění v obci, kterou znám bohužel zatím pouze z vyprávění své prababičky, která se zde narodila.

Vaše webové stránky jsou zpracovány skutečně velmi pěkné, vkusné, přehledně a esteticky a co je hlavní, jejich obsah je pestrý a velice zajímavý, doplněný o krásné fotografie.

Žasnu a skláním se před organizátory bohatého společenského, kulturního a sportovního života v obci a obdiv patří i těm, kteří organizují a nezapomínají na udržování lidových slavností, zvyků a tradic!!

Děkuji za krásné webové stránky, kam se vždycky ráda budu vracet.

Alena Holíková


7.1.2010 14:14:53 - Jana

Vaše stránky navštěvuji poměrně často. Velice se mi líbí, jsou jasné a přehledné. Ráda v nich listuji a čtu a stáje nacházím nové a nové. Děkuji.


5.2.2009 14:44:04 - Viktor

Pavel Vosátka si určitě zaslouží velké poděkování za práci na webových stránkách obce. On nás naučil používat internet pro získávání informací z naší vesnice, on si dal práci veškeré údaje shromažďovat a prezentovat. Mnohé z jeho textů a obrázků využívají i současné stránky a Pavel je jedním z těch, kteří mají přístup k jejich aktualizaci. Dále také spravuje web ratměřických hasičů a myslivců. Určitě nebudeme o jeho nápady ochuzeni ani v novém webovém prostředí.


4.2.2009 17:35:00 - Bystřičák

Škoda,že jste minulého správce P.Vosátku lépe nemotivovali.Jeho pojetí stránek bylo opravdu zajímavé.


3.2.2009 12:59:23 - anonym

Stránky jsou nevkusné, jak pro malé děti barevné